o mnie Chałupy Chałupy - atrakcje Międzyzdroje Darłówko Darłówko - atrakcje

Darłówko

Darłówko to niewielka nadmorska miejscowość. Jest dzielnicą Darłowa, bardzo chętnie odwiedzaną przez turystów, szczególnie w okresie letnim. Dlaczego warto wybrać się do Darłówka? Przyciągają tu czyste plaże, dobry dla zdrowia mikroklimat oraz wspaniałe widoki. Najpiękniejsza i najbardziej zadbana jest plaża wschodnia i zachodnia. Warto tu również zrobić sobie spacer nadbrzeżem portowym, obejrzeć Latarnię Morską. W samym Darłówku trzeba zobaczyć Stare Miasto i Zamek Książąt Pomorskich oraz regionalne muzeum. Jest to również miasto pełne wydarzeń. Większość z nich odbywa się cyklicznie. Warto wybrać się tu szczególnie w czasie Międzynarodowego Zlotu Historycznych Pojazdów Wojskowych. Przybywają na niego wielbiciele pojazdów z Polski i ze świata. Podczas tego wydarzenia, często organizowane są dodatkowo inne atrakcje np. projekcje filmów, karaoke, koncerty lub bufet kuchni wojskowej. Najczęściej zlot odbywa się na przełomie czerwca i lipca.

Jeżeli chodzi o noclegi, to warto je zarezerwować wcześniej. Telefonicznie lub przez Internet. W Darłówku jest bardzo dużo miejsc noclegowych dla turystów. Można wynająć apartament już od 260 zł za 4 osoby. Inną możliwością jest wynajęcie domków. Tu ceny są znacznie niższe. Cena za noc rozpoczyna się od 25 zł. W Darłówku znajduje się również bardzo wiele domów gościnnych. Jeżeli zarezerwujemy je odpowiednio wcześnie, również uda nam się zapłacić 25 zł za noc, a standard jest o wiele wyższy.

Domy wczasowe zazwyczaj położone są niedaleko plaży, co też jest dużym udogodnieniem dla turystów. Jeżeli ktoś potrzebuje czegoś na wyższym poziomie, to polecamy hotel. W Darłówku jest ich kilka. Ceny za noc zaczynają się od 60 zł. Zdarza się, że hotel jest połączony ze SPA. Posiłki można zjeść w restauracji mieszczącej się w hotelu, więc jest to też duże udogodnienie. Gdy pogoda nie dopisuje, można skorzystać z licznych zabiegów w salonach czy SPA. A w okresie letnim jest możliwość rozpalenia grilla. Darłówko to świetne miejsce na odpoczynek i regenerację. Piękne plaże i widoki, pozwolą szybko odbudować siły. W okresie letnim jest tu bardzo wiele atrakcji dla dzieci, więc nie trzeba się martwić, że będą się nudzić.

Dla szukających noclegu

  • Międzyzdroje
  • Chałupy
  • Darłówko