o mnie Chałupy Chałupy - atrakcje Międzyzdroje Darłówko Darłówko - atrakcje

Chałupy pełne atrakcji

Chałupy to niezwykle znany i popularny wśród turystów, nadmorski ośrodek, położony w województwie pomorskim. Znany jest przede wszystkim z funkcjonujących tutaj strzeżonych kąpielisk, przyciągających mnóstwo turystów każdego roku. Nic dziwnego, trudno bowiem wyobrazić sobie wizytę w jakiejkolwiek nadmorskiej miejscowości bez zażycia choć jednej nadmorskiej kąpieli i spędzenia chwili w leżaku, na piaszczystej plaży. To główna atrakcja Chałup, jak i każdej nadmorskiej miejscowości.

Warto jednak zauważyć, że Chałupy są wyjątkowe pod względem swojego położenia. Z jednej bowiem strony leżą nad wodą Morza Bałtyckiego, z drugiej zaś otoczone są spokojnymi wodami Zatoki Puckiej. Zatoka Pucka cechuje się wodą płytką, dlatego też jest świetnym, wymarzonym wręcz miejscem do nauki windsurfingu. To właśnie tutaj wielu miłośników tego sportu stawia swoje pierwsze kroki. Funkcjonuje tutaj również wiele wypożyczalni sprzętu wodnego, zapewniającego doskonałą rozrywkę i przygodę dla całej rodziny. Nic więc dziwnego, że Chałupy odwiedzane są przez ogromną liczbę turystów, spragnionych idealnego wypoczynku i świetnej zabawy. Przebywając w Chałupach, warto odwiedzić choć jedną z tutejszych restauracji, w których naczelne miejsce zajmują potrawy rybne. Funkcjonuje tu również wiele smażalni ryb, oferujących przyjezdnym tutaj turystom wspaniałe doznania smakowe.

Ryby to tutejsza specjalność, nie sposób więc nie skosztować choć jednego jej rodzaju. Każdy, kto przebywa w Chałupach, powinien udać się na spacer po przystani morskiej. Cumują tutaj liczne łodzie, jest również możliwość ich wypożyczenia i odbycia widokowego rejsu po wodach Zatoki Puckiej lub Morza Bałtyckiego.

Chałupy są miejscowością, w której nie brakuje atrakcji. Przebiega tędy fragment długiej trasy rowerowej, ciągnącej się wzdłuż całego Półwyspu Helskiego. Warto wybrać się na przejażdżkę z rodziną czy przyjaciółmi, by móc podziwiać tutejsze niezwykłe krajobrazy, zapierające dech w piersiach i zachęcające do spędzenia tutaj wspaniałego czasu. Warto jednak wcześniej zadbać o noclegi,  Chałupy bowiem są miejscowością obleganą przez turystów. Baza noclegowa jest co prawda dość dobrze rozwinięta, jednak w sezonie zdarza się, że wszystkie miejsca są zajęte. Warto więc zarezerwować pobyt wcześniej, by uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki.

Dla szukających noclegu

  • Międzyzdroje
  • Chałupy
  • Darłówko